8 długich weekendów w 2024. Zaplanuj urlop tak, by wykorzystać najlepiej dni wolne od pracy

03/01/2024

W 2024 r. możesz liczyć na osiem długich weekendów, biorąc jedynie kilka dni urlopu. Na kiedy je zaplanować?

Zastanawiasz się, jak najlepiej zaplanować urlopy w 2024r., by maksymalnie wykorzystać dni wolne od pracy? Czy wiesz, że w całym roku (liczące weekendy) będzie ich aż 115! Podpowiadamy, jak wykorzystać dni wolne ustawowo, by bez urlopu lub biorąc tylko pojedyncze dni urlopu mieć jak najwięcej czasu na podróże. Najlepiej samochodem wynajętym od Toleo Cars.

1. 6 stycznia - Święto Trzech Króli - 3 dni

6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Ponieważ w 2024 r. wypada w sobotę, pracownikom etatowym przysługuje odbiór tego dnia w inny dzień roboczy.

Biorąc dzień wolny za święto wypadające w sobotę np. w piątek 5 stycznia lub w poniedziałek 8 stycznia, można mieć przedłużony, 3-dniowy weekend.

2. 29 marca - 1 kwietnia - Wielkanoc - 4 dni

Choć nie jest on zaskoczeniem, bo Wielkanoc co roku jest w niedzielę i poniedziałek, ale wystarczy wziąć jeden dodatkowy dzień urlopu w Wielki Piątek, by mieć długi, 4-dniowy weekend.

3. 1-5 maja - Majówka - 5 dni a nawet 9 dni

W tym roku Majówka wypada wręcz IDEALNIE. 1 maja to środa, 3 maja piątek. To oznacza, że albo 2 dni pracujemy a 5 dni odpoczywamy albo bierzemy 3 dni urlopu a w zamian ruszamy w podróż od weekendu do weekendu, czyli mamy aż 9 dni wolnego.

4. 30 maja - 2 czerwca - Boże Ciało - 4 dni

W tym roku Boże Ciało wypada również w maju, dokładnie 30 maja. Święto to zawsze wypada w czwartek, wiele osób wykorzystuje ten czas i bierze urlop na piątek po Bożym Ciele (czyli w tym przypadku 31 maja 2024 r.). po to by mieć długi, 4-dniowy weekend.

5. 15-18 sierpnia - Święto WNMP - 4 dni

Jeśli 15 sierpnia jest kolejnym dniem wolnym od pracy bowiem obchodzimy tego dnia święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku, podobnie jak Majówka wypada IDEALNIE, bo w czwartek. Wystarczy 1 dzień urlopu i ponownie możemy cieszyć się 4-dniowym weekendem.

6. 1-3 listopada - Wszystkich Świętych - 3 dni

1 listopada przypada w piątek, więc w tym przypadku dodatkowe dni wolne nie są potrzebne! Weekend będzie trwać od piątku 1 listopada do niedzieli 3 listopada. I znowu mamy 3-dniowy weekend.

7. 9-11 listopada - Święto Niepodległości - 3 dni

11 listopada wypada w poniedziałek. To oznacza kolejny trzydniowy weekend, od 9 do 11 listopada, kiedy nie musisz brać dodatkowych dni wolnych. To idealna okazja, żeby wynająć samochód od Toleo Cars i ruszyć przed siebie.

8. 21-26 grudnia - Boże Narodzenie - 6 dni lub 17!

Tu możliwości długiego odpoczynku jest wiele. Dzięki kilku dniom urlopu możemy mieć na prawdę dużo wolnego. Wigilia 2024 wypada we wtorek, jest to oczywiście zwykły dzień pracy, ale 25 i 26 grudnia są wolne. Więc np. urlop w poniedziałek i wtorek (Wigilia) oznacza 6 dni wolnego a gdy możemy pozwolić sobie na dodanie do tego jeszcze kilku dni wolnych między Świętami a Nowym Rokiem a na dokładkę 2 i 3 stycznia 2025 to mamy nawet 17 dni wolnych (!!!)

Pamiętajcie, że okres Bożego Narodzenia to również gorący czas dla wypożyczalni samochodów. Nie czekajcie z rezerwacjami do ostatniej chwili. Auta z naszej wypożyczalni możecie rezerwować on-line, bez żadnych opłat. Anulacja również jest bezpłatna.